Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Zajímavá akce pro všechny fanoušky veteránských vozidel

Po roce je to opět tady. Začíná oficiální sezona automobilových a motocyklových veteránů. Vlastníci, ale i pouzí obdivovatelé starých vozů se tak opět mohou těšit na nejrůznější srazy po celé republice. Oficiální zahájení letošní sezony proběhne tradiční akcí Grand Veteran v Praze, a to už tuto sobotu 28.4.

Otevřeno bude prakticky celý den, uvidíte spoustu zajímavých kousků

Areál bude veřejnosti otevřen už od devíti hodin až do šesti hodin večer. Vstupné samozřejmě není zdarma. Základní vstupné v předprodeji stojí 199 korun, děti, studenti a osoby zdravotně znevýhodněné za 150 korun. Mladší děti a senioři nad 70 let mají vstup zdarma. Za svoje peníze ale dostanete bohatý program.

Mezi půl desátou a jedenáctou se představí úplně nejstarší vozidla. Při příležitostí stého výročí založení Československa se představí herec v roli T. G. Masaryka v autentickém voze. Následován bude přehlídkou historických sanitek, které následně vystřídá legendární tříkolka Karla Benze, která odstartovala éru automobilovou. Na závěr se pak předvedou motocykly ve službách Hradní stráže.

Do půl jedné je pak na řadě první kolo jízdy pravidelnosti, tedy soutěž ve schopnosti jet co nejstálejším tempem. V jednu hodinu nastoupí Projekt 68, unikátní ztvárnění období z let 1968 až 1990, tedy od invaze do ČSSR až po odsun sovětských vojsk z našeho území včetně ukázek autentické vojenské i civilní techniky. Po druhém kole jízdy pravidelnosti, které je naplánováno na půl třetí, následuje přejezd všech účastníků do areálu Mercedes Fora na Chodově.

Celým dnem plným vůně benzínu a motorového oleje bude návštěvníky i účastníky akce provázet známý moderátor Petr Vichnar a součástí akce je také doprovodný program v areálu nemocnice Bohnice, včetně možnosti zakoupit dobové doplňky či přímo originální díly pro vašeho ceněného veterána.